Świat

Seszele

Egzotyczny rejs po Seszelach – 7 dni w rajskim archipelagu

Zachęcamy do kontaktu w celu zorganizowania rejsu w wybranym przez siebie terminie.

Zapraszamy Cię na niezapomniany rejs po rajskim archipelagu Seszeli. Nasza przygoda rozpocznie się po wylądowaniu w stolicy Seszeli – Victorii. Miasto to leży na największej z wysp archipelagu, czyli Mahé. Wyspa ta oddalona jest o około 30 mil od Praslin, na której usytuowana jest urocza, niewielka marina, z której wypłyniemy w nasz egzotyczny rejs. Na Praslin zabierze nas szybki prom, który kursuje kilka razy dziennie miedzy tymi wyspami. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować się na 7 dni pełnych przygód, relaksu i odkrywania magicznych wysp.

Trasa Rejsu:

  • La Digue: Wyspa rajskich plaż, zachwycająca malowniczością swoich krajobrazów i urokiem naturalnego piękna. To tam popłyniemy w pierwszej kolejności.

Wyspa ta to klejnot Seszeli, gdzie otaczające ją lazurowe wody Oceanu Indyjskiego spotykają się z bujną zielenią tropikalnych lasów. W tej malowniczej krainie odkryjesz wiele niepowtarzalnych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Wyspa słynie z bajecznych plaż, takich jak Anse Source d’Argent, uznawaną za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Zachwyca białym, miękkim piaskiem i charakterystycznymi granitowymi formacjami skalnymi, które nadają jej niepowtarzalny wygląd.

Spacerując ścieżkami przez te tropikalne obszary, można poczuć intensywną harmonię z naturą. Warto zaznaczyć, że wyspa La Digue to idealne miejsce do odpoczynku, relaksu i kontemplacji w gronie otaczającej natury. Każdy zakątek tej wyspy emanuje magią i pięknem.

  • Curieuse to kolejne wyjątkowe miejsce o bogatej historii naturalnej i malowniczych pejzażach, które odwiedzimy.

Wyspa Curieuse słynie z bujnej, tropikalnej roślinności, w tym charakterystycznych lasów mangrowych. Te zielone ostępy tworzą zapierający dech w piersiach kontrast z lazurowym niebem i białymi plażami. Na Curieuse można znaleźć plaże z charakterystycznym czerwonym piaskiem, co nadaje wyspie unikalny wygląd. Czerwony piasek jest wynikiem obecności minerałów takich jak żelazo i miedź.

Wyspa Curieuse jest rezerwatem przyrody, co sprawia, że jest idealnym miejscem do obserwacji dzikiej fauny i flory. Można spotkać tam endemiczne gatunki roślin i zwierząt, takie jak Seszelski olbrzymi żółw morski i orzechowiec. Wyspa oferuje szlaki trekkingowe, które prowadzą przez lasy mangrowe i tropikalne lasy, umożliwiając podziwianie panoramicznych widoków na okolicę i ocean.

Wizyta na wyspie Curieuse to nie tylko okazja do odkrywania piękna przyrody i podziwiania widoków, ale również możliwość zanurzenia się w jej bogatej historii i kulturze. To miejsce, gdzie można odetchnąć świeżym powietrzem, zanurzyć się w spokoju i cieszyć się harmonią z naturą.

  • Saint Pierre to mała wyspa w archipelagu Seszele, położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Jest usytuowana na południowy zachód od większych wysp, takich jak Mahé, Praslin i La Digue.

Otaczające wyspę Saint Pierre rafy koralowe są domem dla bogatej fauny i flory morskiej. Nurkowie mogą podziwiać kolorowe koralowce, ryby tropikalne, żółwie morskie i inne morskie stworzenia. To miejsce, gdzie można doświadczyć niezapomnianych przygód podwodnych.

Seszele zwracają szczególną uwagę na ochronę swojego środowiska naturalnego, w tym raf koralowych. Wyspa Saint Pierre wraz z otaczającymi ją wodami znajduje się pod ochroną, aby zachować jej unikalny ekosystem morski i zapewnić zrównoważony rozwój turystyki.

  • Coco Island, znana również jako Île aux Cocos, to jedna z urokliwych wysp w archipelagu Seszele, nieopodal większej wyspy Félicité.

Wyspa Coco Island również zachwyca różnorodnością flory i fauny. Na wyspie można spotkać unikatowe gatunki roślin endemicznych oraz ptaki morskie, które tam gniazdują. To również znakomite miejsce do obserwacji życia morskiego, w tym ryb tropikalnych i kolorowych koralowców.

Podsumowując: Zwiedzimy wiele ciekawych miejsc, a czas spędzać będziemy głównie na kąpielach w lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego. Nie zabraknie również innych ciekawych aktywności, takich jak: przejażdżki rowerowe, odkrycie urokliwego wodospadu w gęstej dżungli czy kosztowanie świeżych ryb, gdyż każdego dnia będziemy łowić na kameralnych kotwicowiskach oraz podczas żeglugi pomiędzy wyspami. Po powrocie na Mahé zwiedzimy również lokalną destylarnię rumu “Takamaka”, która jest lokalnym seszelskim trunkiem, a ostatnimi czasy dostępnym również na półkach w Europie.

Jacht oczywiście będzie w pełni komfortowy i dostosowany do grupy.

Bazowe koszty:
– Usługa profesjonalnego skipera z Polski
– Transit Log : Sprzątanie jachtu po rejsie, gaz do butli, ponton, silnik do pontonu, ręczniki dla załogi, kaucja zredukowana do 0 euro.
– Czarter jachtu
Suma Kosztów: ok. 1300€ / osoba (przy 8 członkach załogi)

Koszty dodatkowe:
– Transport
– Wyżywienie
– Podatek turystyczny
– Ubezpieczenie turystyczne (zalecane)

Najbliższe lotnisko: Port lotniczy Mahé – międzynarodowy port lotniczy położony na wyspie Mahé, w pobliżu Victorii, stolicy Seszeli.
Lokalizacja mariny: Praslin Marina (około 30 mil z Mahe – transfer promem)